Skip to main content

Malowniczy Augustów zlokalizowany jest nad jeziorem Necko, Białym i rzeką Nettą, tuż przy Puszczy Augustowskiej. W niedalekiej okolicy znajduje się szereg przepięknych jezior takich jak Rospuda, Sajno, Studzieniczne, Kalejty. Całkiem blisko od Augustowa znajdują się inne atrakcje i pomniki przyrody, wśród których warto wymienić chociażby jezioro Wigry oraz co oczywiste – Wigierski Park Narodowy.

Wakacje w Augustowie – główne atrakcje turystyczne

Augustów to fantastyczne miejsce na spędzenie urlopu. Cisza, spokój, bliskie sąsiedztwo przyrody…a z drugiej strony szereg okoliczności do aktywnego wypoczynku, zwiedzania i odpoczywania. Latem w Augustowie dużo się dzieje – roślinność kwitnie, jest bardzo zielono, co sprzyja spacerom i długim leśnym wyprawom. W mieście funkcjonują tzw. plaże miejskie, z których nad jeziorami mogą korzystać turyści i mieszkańcy. Posiadamy własny miejski wyciąg nart wodnych, więc Ci z Państwa, którzy uprawiają ten sport będą zadowoleni. Sprzętu wodnego nie trzeba zabierać ze sobą – funkcjonują tutaj wypożyczalnie, więc narty, deski, rowery, kajaki i łodzie można z powodzeniem wypożyczyć.

Augustów to również Kanał Augustowski, po którym można popływać gondolą lub katamaranem. Kanał Augustowski przebiega przez jezioro Necko i rzekę Nettę. To przepiękny szlak wodny, który łączy Biebrzę z białoruskim Niemnem.  Kanał Augustowski to również sąsiedztwo pozostałych augustowskich jezior – Białego, Studzieniczne, Paniewa, Mikaszewa.  Zlokalizowana w okolicy rzeka Czarna Hańcza oraz wspomniany już Kanał Augustowski to zdecydowanie miejsca godne uwagi. Wyjeżdżający od nas turyści zgodnie twierdzą, że to trasy idealne na wycieczkę szlakiem wodnym.

Puszcza Augustowska to zdecydowanie jeden z największych atutów okolicy. Dzikie tereny leśne, wspaniała bujna roślinność i dzika zwierzyna – bliżej natury być już chyba nie można. Sama Puszcza Augustowska to teren mocno zróżnicowany – ekosystem jest bardzo bogaty. Znajdują się w niej lasy sosnowe i świerkowe, ale także miejscami mieszane, liściaste. Lato to najlepszy czas na odwiedziny w Puszczy Augustowskiej – przy dobrych okolicznościach można pozbierać dary natury w postaci przeróżnych owoców leśnych.

Urlop w Augustowie

Tak naprawdę na urlop do Augustowa można przyjechać w dowolnym momencie, niezależnie od pory roku. Pięknie jest tutaj zawsze, choć zdecydowanie najpiękniej wiosną, latem i jesienią, gdy przyroda sprzyja spacerom i zwiedzaniu.

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Przyroda jest Ci bliska? Relaks to dla Ciebie natura, jeziora, las i spokój? Zapraszamy do Augustowa i do Pensjonatu Zaciszne Centrum! U Nas spędzisz niezapomniany urlop – gwarantujemy!