Skip to main content

Ferie zimowe to czas, który warto przeznaczyć na odpoczynek i regenerację. Choć utarło się, że na zimowe wakacje wyjeżdżają tylko dzieciaki (dokładniej uczniowie i dzieci w wieku szkolnym), to właściwie nie ma żadnego konkretnego powodu, dla którego dorośli mieliby nie odpoczywać razem z nimi, prawda? Zapracowani, zabiegani, w wiecznym stresie – odpoczynek zimą to najlepsze, co możemy sobie zafundować. Nie czekajmy z urlopem aż do wakacji – spędźmy czas z dziećmi na wspólnych zimowych rodzinnych feriach!

Zimowisko na Podlasiu

Podlasie wbrew pozorom ma wiele do zaoferowania również zimą! I to gościom w dosłownie każdym wieku. Co można robić zimą na Podlasiu? Sporo 🙂

Jedną z form spędzania wspólnego czasu w trakcie zimowych ferii jest poznanie piękna dzikiej przyrody. Zarówno w Augustowie, jak i na całym Podlasiu jest co i kogo poznawać. Oczywiście prawdopodobnie nie uda nam się w czasie zimy spotkać wszystkich przedstawicieli podlaskiej fauny, jednak wybierając się np. do Puszczy Augustowskiej z pewnością możemy liczyć na to, że spotkamy miłych gości, a także natkniemy się na ślady mieszkańców puszczy.

Zima to czas, gdy Augustów jest wyjątkowo cichy i spokojny. Taka aura zdecydowanie sprzyja spacerom i rodzinnym wyprawom. Do tego przepiękne okoliczności przyrody, niesamowite zimowe pejzaże i widoki zapierające dech w piersiach.

W związku z tym, że w tym czasie nie rozprasza nas słońce, a warunki atmosferyczne nie pozwalają na spędzanie całych dni na wolnym powietrzu, warto zimową porą odwiedzić miejsca, na które zwykle, w szczytowym sezonie zwyczajnie brakuje nam czasu. Muzea, obiekty sakralne, zabytki, punkty rozrywkowe.

Zimowa wizyta na Podlasiu to również czas obfitujący w kuchenne przysmaki – czas karnawału sprzyja poznawaniu kuchni augustowkiej. Chcesz dowiedzieć się więcej o kuchni Podlasia i jej najpopularniejszych potrawach? Sprawdź nasz artykuł o kuchni podlaskiej i dowiedz się czym zajadają się miejscowi.

Zimowe ferie dla aktywnych

Ferie zimowe można również spędzić aktywnie – atrakcji i sportowych możliwości w Augustowie nie brakuje! Choć warunków do jazdy na nartach na Podlasiu specjalnych nie ma, jest kilka opcji dla tych, którzy lubią czas spędzać aktywnie.

Czy słyszeliście kiedyś o tzw. bojerach? Bojery to w dużym uproszczeniu żaglówki z płozami. Specjalnie skonstruowane urządzenia umożliwiają przemierzanie z dużą prędkością po tafli jeziora. Ten sport jest na Podlasiu dość popularny – trudno się temu dziwić – taka forma spędzania czasu zapewnia bardzo dużo wrażeń i emocji.

Przyjeżdżając na zimowe ferie do Augustowa możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudzić – w naszych okolicach jest co robić przez cały rok. Zapraszamy do Augustowa!