Skip to main content

Tegoroczny urlop dopiero przed Tobą?! To fantastycznie – najpiękniejsza na Podlasiu pora roku właśnie się rozpoczyna. Przełom późnego lata i wczesnej jesieni to zdecydowanie najpiękniejszy termin na spędzenie wakacji na Podlasiu. Przepiękne malownicze krajobrazy, zarybione strumienie i jeziora, lasy zachwycające bogactwem barw, przyjemna temperatura.

Jeśli lubisz spędzać czas na wolnym powietrzu i podziwiać piękno natury, Augustów i Podlasie będą dla Ciebie idealne. O Podlasiu mówi się bowiem, że jest jedną z najpiękniejszych ostoi dzikiej przyrody w Polsce. Biorąc pod uwagę turystyczne i wypoczynkowe walory naszego regionu, możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że w naszych okolicach każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie! Przyjeżdżając do Augustowa jesienią można nie tylko poszaleć na jeziorze, wybrać się  na grzybobranie czy na spacer po Puszczy Augustowskiej – tak naprawdę każde wyjście w teren, to fantastyczna okazja do fotografowania i uchwycenia na zdjęciach piękna otaczającego nas świata.

Grzybobranie – prawdziwa gratka dla poszukiwaczy grzybów

Jesień kojarzy Ci się między innymi z grzybobraniem? Dobrze się składa – augustowskie lasy stoją grzybami! Już w sierpniu można wybrać się na bardzo pokaźne zbiory, za to jesienią… Jeśli zechcesz, możemy nawet podpowiedzieć gdzie znajdziesz ich najwięcej! Wybierając się do Nas nie zapomnij kosza na grzyby i ulubionego kozika!

Puszcza Augustowska – dziewicze lasy Podlasia

Puszcz Augustowska to zdecydowanie jedna z największych atrakcji na Podlasiu. Docenią ją głównie Ci, którym piękno przyrody jest szczególnie bliskie. Wspaniała bujna roślinność, niepowtarzalne gatunki roślin, mieszkańcy lasu, którzy chętnie dają się podziwiać – koncerty leśne, którym przewodzą wiatr i ptaki zamieszkujące puszczę. Czy może być coś wspanialszego?

Wycieczki rowerowe po Augustowie

Podlasie to również setki kilometrów tras rowerowych. Jeśli Ty i Twoi najbliżsi uwielbiacie spędzać czas na rowerze, jesień będzie najlepszą porą na aktywne wakacje. Nie ma już tak wysokich temperatur, a zmieniająca się roślinność na trasie przejazdu rowerem zapiera dech w piersiach.

Coś dla amatorów sportów wodnych

Również turyści preferujący wypoczynek wodny mogą liczyć na moc atrakcji – poza sezonem, gdy w mieście zdecydowanie mniej turystów, jest więcej miejsca na miejskiej plaży, można z łatwością wypożyczyć sprzęt wodny bez oczekiwania w kolejkach. No i do tego klimatyczne jesienne tafle jezior skąpane w płomiennych barwach – to po prostu trzeba zobaczyć.

Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa na jesienny urlop w Augustowie! Gwarantujemy – tu nie można się nudzić, a jesienny odpoczynek jest gwarancją naładowanych baterii! Zapraszamy!