Skip to main content

Długi majowy weekend  już za nami. Pierwsi goście już odjechali, bardzo miło było nam Ich gościć. Niestety pogoda nie pozwoliła zainaugurować sezonu grillowego (postaramy się to nadrobić). Korzystając z wolnego czasu postanowiliśmy się wybrać majową wycieczkę.

Poniosło nas do Smolnik. Jest to malowniczo położona miejscowość  jadąc z Augustowa  za Suwałkami. I cóż takiego w tych Smolnikach?

Dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój oraz delektujących się soczystą  świeżą  wiosenną zielenią, pięknem krajobrazu będzie to raj na ziemi.

W Smolnikach znajduje się miejsce widokowe, z którego rozciąga się niesamowity widok na siedem jezior. Dodatkowo, piękny widok wraz z szumem lasu, zapachem sosny i tą soczystą wylewająca się wszędzie  zielenią daje chęć odetchnięcia pełną piersią.

Kiedy już nasyciliśmy się tym cudem natury, pojechaliśmy nad jezioro Hańcza w okolice miejscowości Mierkinie gdzie  tuż nad brzegiem jeziora o świadectwie swego istnienia mówią ruiny majątku Stara Hańcza. Obiekt został wpisany na listę zabytków w 1988 r. Dwór posiadał malownicze położenie nad brzegiem jeziora oraz otoczony był pięknym parkiem. I tutaj przyroda urzeka swym pięknem, odcieniami zieleni, niezmąconą taflą  wody jeziora Hańcza w którym można się przejrzeć jak w lustrze. Wszędzie tam gdzie byliśmy można dojechać samochodem. Do jeziora Hańcza i ruin majątku można wybrać się rowerem korzystając ze  Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Zapraszamy

Jezioro Hańcza

Jezioro Hańcza

Miejsce majątku Stara Hańcza

Miejsce majątku Stara Hańcza

Punkt widokowy w Smolnikach

Punkt widokowy w Smolnikach

20160501_155126

Przyroda na wyciągnięcie ręki 😉