Długi majowy weekend  już za nami. Pierwsi goście już odjechali, bardzo miło było nam Ich gościć. Niestety pogoda nie pozwoliła zainaugurować sezonu grillowego (postaramy się to nadrobić). Korzystając z wolnego czasu postanowiliśmy się wybrać majową wycieczkę.

Poniosło nas do Smolnik. Jest to malowniczo położona miejscowość  jadąc z Augustowa  za Suwałkami. I cóż takiego w tych Smolnikach?

Dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój oraz delektujących się soczystą  świeżą  wiosenną zielenią, pięknem krajobrazu będzie to raj na ziemi.

W Smolnikach znajduje się miejsce widokowe, z którego rozciąga się niesamowity widok na siedem jezior. Dodatkowo, piękny widok wraz z szumem lasu, zapachem sosny i tą soczystą wylewająca się wszędzie  zielenią daje chęć odetchnięcia pełną piersią.

Kiedy już nasyciliśmy się tym cudem natury, pojechaliśmy nad jezioro Hańcza w okolice miejscowości Mierkinie gdzie  tuż nad brzegiem jeziora o świadectwie swego istnienia mówią ruiny majątku Stara Hańcza. Obiekt został wpisany na listę zabytków w 1988 r. Dwór posiadał malownicze położenie nad brzegiem jeziora oraz otoczony był pięknym parkiem. I tutaj przyroda urzeka swym pięknem, odcieniami zieleni, niezmąconą taflą  wody jeziora Hańcza w którym można się przejrzeć jak w lustrze. Wszędzie tam gdzie byliśmy można dojechać samochodem. Do jeziora Hańcza i ruin majątku można wybrać się rowerem korzystając ze  Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Zapraszamy

Jezioro Hańcza

Jezioro Hańcza

Miejsce majątku Stara Hańcza

Miejsce majątku Stara Hańcza

Punkt widokowy w Smolnikach

Punkt widokowy w Smolnikach

20160501_155126

Przyroda na wyciągnięcie ręki 😉