Skip to main content

Augustów to niewątpliwie przepiękne miejsce, które zasługuje na uwagę turysty w zasadzie o każdej porze roku. Cisza, spokój, bliskość natury – za to kochamy to miejsce najbardziej. Ale co jeszcze warto wiedzieć o Augustowie? Czy również zimą jest tutaj co robić? Jest ! I to ile!

Choć w tym roku zima pewnie przyjdzie później niż zwykle, zachęcamy Was do planowania grudniowego urlopu w Augustowie!

 

Wbrew pozorom zima na Podlasiu wcale nie jest nudna, wręcz przeciwnie – jest przepiękna i pełna atrakcji.   Augustów zasypany śniegiem wygląda równie pięknie jak wtedy, gdy spowity jest zielenią. Klimatyczne zimowe krajobrazy, zaśnieżone drzewa czy wreszcie dzika zwierzyna, która wyłania się bliżej człowieka w poszukiwaniu pożywienia – wszystko to sprawia, że warto przyjechać do Augustowa również w okresie zimowym.

Co robić na Podlasiu zimą?

Pomysłów jest całkiem sporo. Zimowe urlopy kojarzą nam się przede wszystkim z wyjazdem w góry, a przecież nie trzeba wcale wzniesień by spacerować i podziwiać niczym niezmąconą przyrodę. Podlasie to setki kilometrów tras spacerowych, które pozwalają nam zapoznać się z lokalną roślinnością, zwierzyną, architekturą.

Zimą warto wybrać się do Nas właśnie na obserwacje dzikich zwierząt –  stada ptaków, żubry, lisy, sarny i jelenie – to znakomita okazja do podziwiania ich piękna i do fotografowania. Każdy, kto lubi uwieczniać piękno natury na zdjęciach, doceni zimowe krajobrazy.

Zimowy Augustów to również raj dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek! Można na przykład uprawiać narciarstwo biegowe – okazuje się, że w ten sposób można również zwiedzać Wigierski Park Narodowy. Jeśli narciarstwo to zbyt duży wysiłek, można skusić się na nordic walking. Augustów i okolice to setki tras, które z pewnością spodobają się miłośnikom popularnych „kijków”. Nordic walking to sport dla każdego – w zależności od kondycji i samopoczucia, można wybrać się na dłuższą lub krótszą trasę.

Bardzo ciekawą atrakcją dla turystów przybywających na Podlasie zimą, są kuligi i ogniska. To klimatyczne wydarzenia, które sprawią, że nawet najchłodniejsza noc będzie pełna ciepła i energii!

Żaglowanie zimą? Czemu nie! Żeglarstwo lodowe i bojery to prawdziwy hit wśród sportów zimowych uprawianych na Podlasiu – jeśli lubicie połączenie sportu z adrenaliną, bojery to rzecz, której koniecznie musicie spróbować.

Czy zimą można wędkować? Tak! Również na Podlasiu! Oczywiście zimą należy się do wędkowania przygotować nieco inaczej i nie wszystkie gatunki ryb będą dla nas dostępne, jednak zimowe wędkowanie ma swój niepowtarzalny klimat i warto zapisać je na swojej liście rzeczy do wypróbowania.